Energetický pivový nápoj Vejr

Dne 19. září 2016, 14:13

Energetický pivový nápoj Vejr
 • Výrobce:HOLS a.s., pivovar Vratislavice
 • Objem:330 ml
 • Obal:Skleněná lahev
 • Název:Vejr
 • Příchuť:Energetické nealko pivo
 • Typ nápoje:Energetický nápoj
 • Cena:19 Kč (za 100ml 5.76 Kč)
 • Energetická hodnota:129 kJ (30 kcal) ve 100ml

Dostalo se mi do ruky něco jiného. Energetický nápoj s chutí piva. Tenhle článek bude asi trošku odlišný, pivový s chutí chmele a sladu. Přesto výrobek splňuje podmínku nealkoholického nápoje a já nebudu na nikoho ani mě nenapadne. Prostě ochutnám i přes případné námytky, že piji pivo.

Na základě komentářů od našich čtenářů (díky Karle) jsem se seznámil s pivním speciálem pivovaru Konrád z města Vratislavice nedaleko Liberce. Nápoj má svůj základ v nealkoholickém pivu Pilot ze zmíněného pivovaru a druhou "energetickou" část dodává patentovaný výrobek theBrainer®. Trošků pátram po internetech a vypadá to, že theBrainer® jako vychozí granulová směs energie obsahuje základní nabuzující složky v podobě taurinu, kofeinu, či inositolu. Zajímavé. Výroba Vejra bude zřejmě prostá. Hotové nealkoholické pivo Pilot a v něm rozmíchaný theBrainer®. Plus trošku ovonění aromaty. Kromě samotného složení theBraineru na zadní části etikety si samozřejmě můžete přečíst kompletní seznam ingrediencí energetického nápoje Vejr. Všechny podstatné informace se dozvíte, stačí se trošku zorientovat v popisku. A koukám... množství cukrů 0,77 g na 100 ml. Přátele to znamená, že právě načínáme nejméně sladky energetický nápoj na vypito.cz.

Ano je to skoropivo. Na první přívonění cítím všechny ty pivové věci i možná trošku odér Sládkovy limonády. To bude asi tím sladem. Nápoj má příjemné jemné nasycení a chutná dobře. Zapomeňte na senzorické vlastnosti energetických drinků, tohle se zcela vymyká. Vejr chutná hořce, i když né tak, jako klasické pivo, ale k hořkosti mu chybí jakýkoliv další charakter chuti. Trošku škoda, protože jde prakticky chuťově o nealkoholické pivo. Hořkostí bohužel popis chuti končí. Po polknutí zůstává lehoulince pivový pocit na jazyku, ten ale nijak dojem nekazí. Nulové cukry zaznamenáte ihned, takže vy, co si kupujete energeťáky kvuli jejich přeslazené chuti, máte konečně možnost změnit návyky. Dnes už není takové teplo, ale umím si moc dobře představit, jak Vejr zaženě žízen v letních dnech. Bez neustálého nutkání pít znovu a znovu, což vždy při pití nealko nápoje chceme. A s přidanými látkami energetickými by teoreticky mohl Vejr i trošku nabudit.

Etiketa mě baví. Vykulený vejr, tedy pardon Výr velký nebo jemu podobný pták ve stylu sovy vypadá na etiketě netradičně, možná trošku strašidelně ale v součtu dobře. Líbí se mi barevný kontrast světlé etikety na tmavé lahvi a celkově malá barevnost s vyjímkou barevného nápisu "THE BRAINER" v horní části lahve. Složení a nutriční hodnoty uvádi výrobce poněkud zjednodušeně a zřejmě s chybou v položce "energetická hodnota", ale po trošce snažení vše jistě pochopíte. Skleněná pivní lahev v objemu 330 ml sedne k nápoji dobře a korunkové víčko není žádným překvapením. Opakované uzavření lahve na závit bude těžko někdo vyžadovat a přecejen jde fakticky o nealko pivo, tak proč dávat a vymýšlet nové jiné obaly. Uvidíme, jak bude chutnat jablečná verze Vejra, protože tenhle chutí nijak nepřekvapí, nenadchne. Což možná ve výrobě bylo účelem, já bych ale přecejen vyžadoval alespoň menší senzorický experiment. Takle si klidně dám knedlo, zelo, vepřo a na zapití Vejra.

Složení: Nealkoholické pivo: voda, ječný slad, chmelové výrobky. Stáčeno v ochranné atmosféře oxidu uhličitého, theBrainer®. Aromatizované.

Směs theBrainer® obsahuje (mg): taurin 1000, glukuronolakton 600, kofein 80, inositol 60 a regulátor kyselosti, polydextrosa, glukonolakton, kyselina jablečná a jedlá soda.

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:1.5
 • Etiketa:2
 • Cena:3
 • Barva:1
 • Vůně:1.5
 • Chuť:2.5
 • Složení:1

Celkové hodnocení: 1.88

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Aromata, Kofein, Sycené

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion