Energetický nápoj Vejr červené jablko

Dne 27. února 2017, 16:10

Energetický nápoj Vejr červené jablko
 • Výrobce:HOLS a.s., pivovar Vratislavice
 • Objem:330 ml
 • Obal:Skleněná lahev
 • Název:Vejr Červené jablko
 • Příchuť:Energetické nealko pivo s jablkem
 • Typ nápoje:Energetický nápoj
 • Cena:19 Kč (za 100ml 5.76 Kč)
 • Energetická hodnota:129 kJ (30 kcal) ve 100ml

Už jste ochutnali energetický nápoj na bázi nealkoholického piva jménem Vejr? Základní chuť již znáte z minulé recenze a dnes se podíváme na variantu pojmenovanou Červené jablko. Jsem plný očekávání, jelikož jablko by mohlo výraznou chuť nealko piva zajímavě zjemnit.

Hned na úvod ale menší zmatení. Složení totiž říká to samé jako Vejr bez příchutě. V čem je tedy rozdíl mezi klasikou a Vejrem červené jablko? Zadní část etikety obsahuje úplně stejná data jako Vejr bez příchutě. Pro více informaci o složení tak mrkněte na první Vejr článek. Teď trošku subjektivního dojmu z Vejra jako takového. Mám radost. Mám radost, že někdo konečně začal dělat něco nesladkého energetického, i když jde v podstatě o ochucené nealko pivo s troškou limonádového dojmu, čimž nechci nápoj jakkoliv degradovat. Má to nápad. Už samotná myšlenka udělat z nealko piva energetický nápoj má něco do sebe. Pravda výchozí přichuť (nejablečná) se od chuti nealko piva nijak výrazně neodlišuje a já trošku doufám, že tahle jablečná varianta bude jiná i když etiketa tomu moc nenasvědčuje. Škoda, že webové stránky o nápoji neříkají více informací, a tak nám nezbývá nic jiného než vyzkoušet.

Ani jablečný Vejr v sobě neskrývá žádnou výraznou vůni. Po pravdě není skoro vůbec cítit. Čekal jsem trošku jablečného odéru, ale ne. Začínám trošku větřit menší či větší trik na spotřebitele. Vypadá to totiž, že jedinný rozdíl mezi základní chutí Vejra a tímhle červeným jablkem spočívá v barvě nápoje (a etikety). Chuť se zdá být téměř stejná, ostatně to dokládá i celkové složení. I když pravda, červené jablko nepůsobí tolik pivově. Alespoň ze začátku ne. Jakmile se vám chuť na jazyku rozleží, ucitíte větší hořkost ve stylu nealkoholických piv. Také malinko kyselosti na závěr dostaví se, po sladkosti ovšem ani památky. Tedy já cukr necítím, ono také 0,77 g cukru na 100 ml... ciťte si to. Přesto mi perfektně nasycený Vejr červené jablko chutná více, než ten základní. Nabízí znovu uplně něco jiného než hromada nezajímavých přeslazených energy drinků (v originále "energy drinks"), u kterých se s množstvím cukru méně než 10 g na 100 ml nápoje málokdy setkáte. A k tomu všemu je červený.

Kromě názvu a barvy nápoje ještě vidím jeden na první pohled patrný rozdíl. Barva etikety. Její hlavní část, přesněji řečeno podklad, je tmavě červený spiše až nahnědlý. Vykulený pták jako ústřední motto nápoje má mezi očima malé jablíčko s textovým dodatkem o jakouže se jedná přichuť. Jak už jsem pochvaloval u prvního Vejra, hlavní motiv mi přijde vtipný a vystižný a jestliže vykulený Vejr dodá energii, perfektně se tento obrázek hodí. Poprosil bych nějakého odborníka na energy drinky, jestli by byl schopen posoudit, zda Vejr dodá opravdu trošku té energie. Zapomněl jsem v celém článku připomenout onu "the Brainer®" směs, jenž dodává právě tu energetickou část nápoje. Pomalu dopíjím 330 ml lahev s korunkovým uzávěrem a jelikož už není zdaleka řádně vychlazen, chutná pořad velmi dobře. No jo no, kde neplave 10 gramů cukrů... Máte už někdo zkušenost s energetickým nápojem Vejr? Pokud ano, těším se na komentáře pod článkem. Vejru zdar!

Složení: Nealkoholické pivo: voda, ječný slad, chmelové výrobky. Stáčeno v ochranné atmosféře oxidu uhličitého, theBrainer®. Aromatizované.

Směs theBrainer® obsahuje (mg): taurin 1000, glukuronolakton 600, kofein 80, inositol 60 a regulátor kyselosti, polydextrosa, glukonolakton, kyselina jablečná a jedlá soda.

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:1.5
 • Etiketa:2
 • Cena:3
 • Barva:1
 • Vůně:1.5
 • Chuť:2
 • Složení:1

Celkové hodnocení: 1.79

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Aromata, Barviva, Cukr, Kofein, Sycené, Taurin

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion