Pfanner 100% šťáva z ananasu

Dne 16. března 2015, 15:13

Pfanner 100% šťáva z ananasu
 • Výrobce:Hermann Pfanner Getränke GmbH
 • Objem:1000 ml
 • Obal:Tetra Pak
 • Název:Pfanner 100% Ananas
 • Příchuť:Ananas
 • Typ nápoje:Šťáva
 • Cena:44 Kč (za 100ml 4.4 Kč)
 • Energetická hodnota:215 kJ (50 kcal) ve 100ml

Šťávu z ananasu už jsme tu měli v podobě Rauch 100% ananas. Chutnala výborně. Pfanner – asi největší konkurent Rauchu a to nejenom proto, že oba pochází z Rakouska, samozřejmě také nabízí džus z tropického ovoce původem z jihozápadní asie.

Ananasu, jak jsem se dočetl, existuje více druhů a více míst, kde se pěstují jako prvotní surovina pro 100% šťávu. Ananas v podstatě tvoří s jablkem a citrusovými plody takovou silnou trojku druhů ovoce, ze kterého je šťáva ihned po otevření pitelná bez jakýchkoliv úprav, či ředění. A chutná znamenitě. Na našem trhu zatím registruji ananasové šťávy pouze z koncentrátu. Přímo lisovanou ananasovou šťávu jsem ještě nezaznamenal. Jaká to musí být pohoda v oblastech pěstování ananasu... přinesu si domů par čerstvě utržených ananasů a už si dělám šťávu... U tohoto Pfanner 100% Ananasu nenajdete ve složení nic jiného než šťávu z koncentrátu a přídavek vitamínu C. Toť vše. V pořádku. Vždy než začnu ochutnávat ananas se zamýšlím, jestli vlastně mám toto ovoce rád. Mám a moc.

Hustá tmavě žlutá tekutina s jasnou ale ne nijak silnou vůní ananasu prozrazuje na první dojem vysokovou kvalitu nealkoholického nápoje. Kdo by také čekal něco špatného v případě 100% šťávy od Pfannera. Chuť ovoce poznáte ještě dříve než ochutnáte. Vy, kteří patříte mezi milovníky ananasu budete s chutí více než spokojeni. Opravdu dobrota. S kterým že alkoholickým nápojem chutná ananasový džus nejlépe? Tropické ovoce citíte celou dobu s mírnější nástupem a výraznějším ananasem těsně před polknutím. Ona typická sladko kyselá chuť nikoho nepřekvapí. I přes relativně vysoké množství cukrů (11,5 g/100 ml) mi nepřijde štáva nijak moc sladká. Závěr je kyselejší. Určitě chutná lépe studený, jinak hrozí slabá nahořkla pachuť po polknutí. Správně vychlazený ale rozhodně nadchne.

Široké víčko na litrovém balení Tetra Paku rozhodně potěší. Naléváte, nešplícháte, snadné, rychlé a pohodlné. Etiketa se nese v duchu řady 100% šťáv Pfanner a ničím nevybočuje z řady. Na pravé straně krabice vidíte klasické popisy Pfannera odkud pochází ovoce, ze ktérého své šťávy vyrábí. Bohužel ne v českém jazyce. Plody ananasu v tomto případě rostou v oblasti Thajska, Indonesie a Costa Ricy. Jestliže mi chutná 100% šťáva z koncentrátu, jak výborná asi musí být přímo lisovaná šťáva z čerstvě sklizeného ananasu v Indonesii? Jedna poznámka na závěr, ochutnal jsem nápoj asi po půl roce po lhutě spotřeby a naprosto bez problémů. Když tedy objevíte v ledničce půl roku prošlý džus, rozhodně nevyhazovat, ale otevřit a zkusit ochutnat.

Dodatek: Trošku jsem zkoumal a hledal přímo lisované ananasové a: Rio Fresh 100% ananasová šťáva má na obalu napsáno "lisovaná". http://www.mccarter.sk/cz/products/RIO-Fresh-100-stava-chlazena-ananasova Dále jsem objevil jakousi Žirafku :-) http://www.higiraffe.com/wp-content/uploads/2015/01/Pineapple-941x330.png kterou u nás prodává Ahold - viz naše vypito fejsbuky https://www.facebook.com/vypito.cz :)

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:2.5
 • Etiketa:2
 • Cena:2.5
 • Barva:1
 • Vůně:1
 • Chuť:1.5
 • Složení:1

Celkové hodnocení: 1.69

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Nesycené, Pasterace, Vitamín C

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion