Lažanský Rubín ovocný nápoj Višeň

Dne 19. září 2013, 12:55

Lažanský Rubín ovocný nápoj Višeň
 • Výrobce:Moštovna Lažany, výroba nápojů, spol. s r.o.
 • Objem:1000 ml
 • Obal:Skleněná lahev
 • Název:Lažanský Rubín Višeň ovocný nápoj
 • Příchuť:Višeň
 • Typ nápoje:Ovocný nápoj
 • Cena:43 Kč (za 100ml 4.3 Kč)
 • Energetická hodnota:190 kJ (45 kcal) ve 100ml

Dlouho tu nebylo nic z Lažan. Dostal se mi do ruky ovocný nápoj s višňovou příchutí, a tak po dlouhé době zase něco z českých luhů a hájů. Ochutnali jsme zatím pouze Lažanské 100% šťávy. Mám tu sice pouze vzorek v malé lahvičce, budu ale hodnotit litrové výhodnější balení.

Nutno podotknout, že jsem zkoušel prohloubit spolupráci s Moštovnou Lažany, zatím bez úspěchu. Na vypito.cz už jsme ochutnali šťávy Jablečný bio mošt a také Jablko s červenou řepou. Dnes se tu na mě směje Lažanský Rubín ovocný nápoj Višeň. Je jasné, že obsah ovocné složky nebude dosahovat hodnoty nektaru, tudíž bude procento obsažené višně nižší než 35%. Přesněji, podle etikety, pouze 16% višňového koncentrátu. Nápoj se skládá dále z jablečné šťávy (té je podle složení v nápoji nejvíce, jelikož je uvedena na prvním místě ještě před vodou), vody, cukru a aroma. Bohužel nepřírodní aroma. Nic dalšího etiketa nezmiňuje. Docela mě překvapuje absence počtu procent obsahu jablečné šťávy. Ta evidentně bude tvořit základ chuti ovocného nápoje resp. hlavní podíl ve složení tohoto Lažanského rubínu.

Voní víc než příjemně, bál jsem se aromat, ale obavy se rozplynuly. Ihned poznáte podle jemné vůně, že jde o višeň. Ale v pozadí voní ještě něco dalšího, trošku višňově čokoládově? Nevím. K chuti nemám výhrad. Přes relativně velké množství cukrů (10,9 g/100 ml) zaznamenáte višeň dost jasně. Ne samozřejmě tolik, jako u nektaru, ale i tak jsem spokojen. Minimálně na 16%. Na úvod nastupuje višňová sladká chuť, citím trošku suchou trpkost a k závěru znovu cukry, tentokrát výrazněji. Po jablečné šťávě chuťově ani památky. Možná se to jenom zdá, protože výraznost višně přebíjí jablko. Rozhodně ale Lažanský Rubín Višeň ovocný nápoj nezklamal a jako levnější náhražka višňového nektaru určitě stačí. Věřím, že někteří zředíte vodou. Škoda zmíněných aromat, proč ne přírodní aromata Mošťárno Lažany? Cena?

Lažanská Moštovna své nealkoholické nápoje označuje všechny jako "Lažanský Rubín". Mají tak stejný design etikety, který se liší barevně a hlavně obrázkem konkrétního ovoce. Višňový ovocný nápoj má červenou etiketu se zdánlivě ručně malovaným motivem větvičky a plodů višní. Nevypadá to špatně, ikdyž višně mají až fialovou barvu. I tak poznáte o jaké ovoce jde. Ještě koukám po obvodu etikety na červeném podkladu bílý vzor plodu višní. Takový nenápadný zvýrazňovač, o jakou že se jedna příchuť. Trošku mě mrzí, a shazuje to kvalitu celého výrobku, znovu špatně nalepená pomačkaná etiketa. Problémy s etiketovacím strojem v moštárně přetrvávají. Skleněný obal patří u Lažan ke klasice. Nejlepší volba. Pro udržení trvanlivosti výrobce samozřejmě Rubín pasteruje.

Složení: jablečná šťáva, voda, cukr, 16% višňový koncentrát, aroma.

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:1.5
 • Etiketa:2.5
 • Cena:4
 • Barva:1
 • Vůně:1.5
 • Chuť:1.5
 • Složení:3

Celkové hodnocení: 2.4

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Aromata, Cukr, Nesycené, Pasterace

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion