Ananasovo Kokosový ovocný nápoj Pfanner

Dne 21. března 2014, 17:10

Ananasovo Kokosový ovocný nápoj Pfanner
 • Výrobce:Hermann Pfanner Getränke GmbH
 • Objem:1000 ml
 • Obal:Tetra Pak
 • Název:Pfanner Ananas-Kokos
 • Příchuť:Ananas, Kokos
 • Typ nápoje:Ovocný nápoj
 • Cena:52 Kč (za 100ml 5.2 Kč)
 • Energetická hodnota:192 kJ (45 kcal) ve 100ml

Ananasovo–kokosová příchuť mě láká od té doby, co jsem dostal zásilku Pfanner nápojů na otestování. Jednak mám rád ananas a druhak mám rád kokos. Já mám vlastně rád skoro všechno jídlo. Uvidíme, jak budu spokojen s dnešním ovocným nápojem.

Doufal jsem, že půjde alespoň o nektar, jelikož webové stránky Pfanneru zařazují tento nápoj mezi nektary. Mám ale smůlu, protože to by nealkoholický nápoj musel obsahovat alespoň 50% ananasu. Pfanner ananas s kokosem jich má pouze 25%. Z toho 22% zabírá ananas a 3% kokos. Kromě základních složek nápoje přidávají ve výrobě ještě kyselinu citronovou jako okyselující látku, barvivo beta–karoten (nechápu na co) a aroma. Asi chemicky vyrobené. Prakticky všechny doposud testované Pfannery nesladí glukózo–fruktózovým sirupem a ani ananasovo–kokosová přichuť není vyjímkou. Dobrá zpráva že? Pasterace patří u uvocného nesyceného nápoje k samozřejmosti, čili roční trvanlivost zaručena. Už se nemůžu dočkat až ochutnám.

Silná vůně ananasu šmrncnutá kokosem mi v tomto případě nijak nevadí. Víte, že zpravidla výrazný odér dost kritizuji, ale tady nemám problém. Rozhodně ale přivoňte až ve skleničce, z krabice nápoj skoro až páchne. Ochutnávám a... hmmm chutná dobře, moc dobře. Očekával jsem řidší konzistenci, přecejen do nektaru chybí celých 25%. Chuť ananasu převažuje prakticky po celou dobu. Pozvolný nástup tropického ovoce kokos téměř zcela překrývá. Škoda, protože mi přijde kombinace chutí zajímavá a určitě vysoce kompatibilní, smím–li se takto vyjádřit. No fakt, kokos prakticky necítím. Možná lehoulince v závěru, kdy "jakoby" zvýrazňuje chuť samotného ananasu. Podle etikety obsahuje Pfanner 10,7 gramů cukru. Pravda je však taková, že mi připadá méně sladší, než etiketa říká. Ovšem cukr ma dobré maskování a určitě bych s ním šetřil. A rozhodně bych uvítal vyšší podíl kokosu, možná až nápoj trošku zteplá, bude jeho chuť výraznější.

Obal potěší. Patří mezi Tetra–Pakovou kvalitu alá Pfanner se širokým víčkem na závit a jasnou etiketou plnou ananasu a kokosu. No teda, koukám – hlavní název nápoje napsán česky. To u předchozích příchutí nebylo. Paráda, hned víte, co pijete. Respektive víte základní příchuť. To co pijete se dozvíte až po ochutnání a přečtení složení na zadní části etikety. Možná ještě po přečtení tohoto článku. Abych se vrátil, zadní strana etikety obsahuje klasické mnohajazyčné sloupečky textů. Jedná se samozřejmě o popisky složení a pak lomítky oddělené mnohajazyčné specifikace nutričních hodnot. Pravou boční stranu Tetra Paku zdobí palma na pláži a pod ní německy, anglicky a italsky psaný doplňující text o kvalitě surovin pocházejících z jihovýchodní asie. Oukej. Až na tu cenu jsem vesměs s Pfanner Ananas–Kokos spokojenej, škoda malého obsahu ovocné šťávy a slabé chuti kokosu.

Složení: pitná voda, ananasová šťáva (22%) vyrobená z koncentrátu ananasové šťávy, cukr, kokosová šťáva (3%) z koncentrátu kokosové šťávy, regulátor kyselosti: kyselina citronová, vytamin C, barvivo: beta–karoten, aroma

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:2.5
 • Etiketa:2
 • Cena:5
 • Barva:1.5
 • Vůně:1.5
 • Chuť:2
 • Složení:3

Celkové hodnocení: 2.81

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Aromata, Barviva, Cukr, Nesycené, Pasterace, Vitamín C

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion