Povedená citronáda Fentimans Victorian Lemonade

Dne 15. srpna 2014, 10:50

Povedená citronáda Fentimans Victorian Lemonade
 • Výrobce:Fentimans Ltd.
 • Objem:275 ml
 • Obal:Skleněná lahev
 • Název:Fentimans Victorian Lemonade
 • Příchuť:Citron + zázvor
 • Typ nápoje:Limonáda
 • Cena:43 Kč (za 100ml 15.64 Kč)
 • Energetická hodnota:197 kJ (46 kcal) ve 100ml

Jak se zdá, tohle je prozatím poslední recenze z Fentimans luhů a hájů. Nestíhám z důvodu lhůty trvanlivosti všechny limonády zrecenzovat. Nejenom limonady Fentimans. Citronáda z Anglie ale ještě dostane šanci a podle prvních předpokladů bude zajímavá.

První co Vás ihned zaujme je vysoký podíl citronové štávy. A to přesně 19%. Nemusíte ani študovat etiketu, jelikož plovoucí kousky citronu vidíte dříve, než lahvičku vezmete do ruky. Takhle poctivou citronádu jsme tu ještě neměli. Z pohledu ovocného podílu. Hned dalši ingrediencí představuje zázvorový extrakt – klasika u Fentimansu. Škoda, že kluci ve Spojeném Království nesladí výhradně cukrem. Toho plave ve Viktoriánské limonádě celých 11,7 gramů. Tekuta hromada. Aroma má přírodní původ a na závěr výtažek z jalovce obecného. Ani kyselina citronová všimli jste si? Konzervanty taky žádné, tzn. trvanlivost zajištěna klasickou pasterací. Sice se o ni etiketa nezmiňuje, ale jinak to nejde. Počkat, takže složení bude za jedna. Super!

Musim se přiznat, že se mi sbíhají sliny. Jak bude asi takhle silná citronáda chutnat. Ze skleničky citíte opravdu slabou citronovou vůni a samozřejmě i vizuálně nápoj láká k ochutnání. Ovocné kousky citronu představují z pohledu prvního dojmu takovou třešníčku (čti citroničku) na dortu. Příjemně nasycená limonáda má opravdu povedenou chuť. Citronovou dokreslenou zázvorem. Kombinace těchto dvou chutí zcela přehluší vysoké množství cukrů. Po celou dobu včetně dojezdu po polknutí cítíte výraznou kyselou chuť. Ta se proměňuje ve své intenzitě od začátku do konce slabším nástupem a silnějším závěrem. Dojem z limonády vůbec nic nekazí a já jsem spokojen. Hruškový koncentrát se v chuti prakticky neprojeví, neucítíte ho. Jak by asi nápoj chutnal s hodnotou cukrů např. kolem 8 g/100 ml?

Fentimans lahvičky jsme tu už měli několikrát. I Viktoriánská limonáda přichází na trh ve stylově tvarované nevratné s kovových šroubovacím uzávěrem. Ten se hodí pro pozdější konzumaci, ikdyž objem lahve stejně předpokládá ihned po otevření okamžitou spotřebu. Etiketa nepřináší také nic nového a mně podobně jako např. u Dandelion Burdock přichutě mrzí absence nějakého obrázkového motivu. Povedený kousek obrázku višně se mi moc líbil u Cherry Tree Coly. Na druhou stranu chápu unifikovaný Fentimans styl. Subjektivně mi přijde u nealkoholických nápojů absence obrázkového motivu problematická z důvodu toho, že nápoj vypadá spiš jako alkoholický. U nealka by člověk měl dostat chuť zahnat žízeň hned na první pohled hlavně z pěkného obrázku na etiketě.

Složení: sycená voda, citronová šťáva z koncentrátu (19%), fermentovaný zázvorový extrakt (voda, glukózový sirup, kořen zázvoru, kvasnice), cukr, glukózový sirup, hrušková šťáva z koncentrátu, přírodní aroma (citron, pomeranč), bylinné výtažky (jalovec obecný).

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:1.5
 • Etiketa:2.5
 • Cena:5
 • Barva:1
 • Vůně:1
 • Chuť:1.5
 • Složení:1

Celkové hodnocení: 2.07

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Cukr, Glukózo-fruktózový sirup, Kousky ovoce, Pasterace, Přírodní aroma, Sycené

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion