Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY

Dne 8. ledna 2015, 15:22

Limonáda s guaranou kofola LOVE ENERGY
 • Výrobce:Kofola a.s.
 • Objem:1000 ml
 • Obal:PET lahev
 • Název:kofola GUARANA LOVE ENERGY
 • Příchuť:Kofola
 • Typ nápoje:Limonáda
 • Cena:22 Kč (za 100ml 2.2 Kč)
 • Energetická hodnota:136 kJ (32 kcal) ve 100ml

Plechovka limoady od Kofoly se mi nechtěla recenzovat, jelikož by zbytečně mohlo dojít ke zhoršení celkové známky z důvodu vysoké ceny a plechu. Zapátral jsem a našel i zajímavou PETku. Uvidíme, jak bude chutnat limonáda ve stylu energeťáku se sirupem KOFO®.

Některé z vás nepřekvapí, že Kofola už před nějakým časem koupila Semtex energy drinky a tím vyřešila problém absence vlastních energetických nápojů. Složení kofola LOVE ENERGY asi ničím nepřekvapí. Kromě už (u konkurenčních nápojů) dlouho používané quarany v množství 100mg/l a troškou toho kofeinu navíc se může LOVE ENERGY pochlubit pouhými 8g cukrů na 100 ml nápoje. Což není tak "hrozné". Pravda, nesladí pouze cukrem, ale i glukózo–fruktózo todleto. Přítomnost sirupu KOFO® napovídá, že chuť nápoje bude hodně podobná, né–li stejná s chutí základní limonády Kofola. Ono totiž není zcela jasné, jak výrobce nealkoholický nápoj označuje. Napůl limonádou, napůl energy drink? Samozřejmě, že podle vyhlášky půjde vždy a pouze o limonádu, ale z pohledu spotřebitele, který chce "něco jiného" by mohla být kofola LOVE ENERGY vhodnou volbou.

Na první nádech cítím citronovější kofolu. Barvou samozřejmě nijak kofola LOVE ENERGY nepřekvapila a karamelové barvivo jako součást sirupu KOFO® dělá své. Což jsme očekávali. A chuť? Obyčejná. Víte, že nijak neoslavuji limonády všeho druhu a u kofoly plné energie lásky neudělám vyjímku. Jakobych cítil slabší chuť limonády Kofola. Sladká mi příjde tak akorát, možná trošku méně než napsaných 8g/100 ml. Drobná citronová nakyslost a v závěru pocit z nějaké bylinky, že by lékořice? Celkově ale nuda. Ovšem jedna věc mě zaráží hodně. A to je způsob nasycení. Po nalití do skleničky sice hezky zapění, jakmile ale pěna zmizí, přijde mi, že ochutnávam sycený nápoj z několik dní otevřené PETky. Po bublinkách ani památky a když se napijete, jako kdybych si dal Kofolu ve čtvrté cenové skupině z týden otevřené lahve. Sorry Kofolo ale takhle podle mě sycený nápoj nechutná.

Jak plechovka, tak PETka mě svým designem mile překvapily. U plechu myslím samozřejmě pouze etiketu. U PETky objemu 1 litru se mi zamlouvají takové jakoby čtverečky v podobě tupých ostnitých šestiúhelníčků vystupující z povrchu lahve, něco jako u jisté nejmenované zbraně v dobách husitských. Konkrétně šlo o zbraň řemdich. Pro poloenergetický nápoj zajímavé a myslím dobré řešení plastového obalu. Etiketa má svůj jakýsi chaotický design fleků barev oranžové a tmavší červené s ústředním motivem kruhu s černým bodem uprostřed a nápisem "LOVE ENERGY". Inu proč ne. Netradiční a na můj vkus povedené. Jsem rád, že Kofola nabízí limonádu nejenom v plechu 250 ml ale také v litrové PETce. Přiznávám, že to není poprvé, kdy se mi obal a vzhled produktu zamlouvá více než samotná chuť a vůně, ale u kofoly LOVE ENERGY nelze hodnotit jinak.

Složení: voda, sirup KOFO® (ovocný sirup, cukr, glukózo–fruktózový sirup, voda, karamel – pálený cukr, barvivo E150d, kyselina: kyselina citrónová; chlorid sodný, esence pro KOFO® – aroma, bylinný extrakt – přírodní aroma, lékořicový extrakt – přírodní aroma, kofein; konzervant E211), extrakt guarany (100 mg/l), aroma, oxid uhličitý, vitamíny.

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:2
 • Etiketa:2
 • Cena:2.5
 • Barva:1
 • Vůně:2
 • Chuť:2.5
 • Složení:5

Celkové hodnocení: 2.86

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Aromata, Barviva, Benzoan sodný, Cukr, Glukózo-fruktózový sirup, Kofein, Sycené, Vitamíny

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion