Neslazený Pfanner Pure TEA Green Tea

Dne 3. srpna 2016, 13:55

Neslazený Pfanner Pure TEA Green Tea
 • Výrobce:Hermann Pfanner Getränke GmbH
 • Objem:1000 ml
 • Obal:PET lahev
 • Název:Pfanner Pure TEA Green Tea
 • Příchuť:Zelený čaj
 • Typ nápoje:Ledový čaj
 • Cena:35 Kč (za 100ml 3.5 Kč)
 • Energetická hodnota:2 kJ (0 kcal) ve 100ml

První článek po mém návratu ze zahraničí zkusí ohodnotit trošku něco speciálního. Čaj od Pfanneru bez jediného kousku cukru a jiných přidatných látek. Líbí se mi, že existují výrobci, kteří experimentují a hledají cesty k novým neslazeným a v podstatě nedochuceným produktům.

Mé zkušenosti s ledovými čaji v Japonsku (absolutně neslazenými) mě přiměly hledat nealkoholické nápoje, jenž by šly podobnou cestou. A opravdu, není tomu tak dávno, co Pfanner přišel na trh se svými Pure TEA nápoji. Jedná se v podstatě o uvařený a vychlazený čaj. Nic víc, nic míň. I když pravda složení ještě zmiňuje dvě další položky a to citronovou šťávu a přírodní aroma. Už nyní lze říci "hodnocení za jedna". Co více si na úvod přát. Nevím, jaké zelené lístky čaje Pfanner používá, jméno ani původ neuvádí. Zřejmě nějaké defaultní, čili výchozí běžně dostupné... rostou tam někde odkud se lístky čaje dováží do Evropy potažmo do Rakouska. Pro alespoň minimální nutnou půlroční trvanlivost Pure TEA pasterují, takže ani žadné konzervanty v nápoji nehledejte. Ale počkat, co znamená dodatek za složením "čajový extrakt: 0,12%? Znamená to snad, že po uvaření a vychlazení ještě přidají trošku čajového extraktu?

Silný závan citrónů po otevření lahve vám ihned připomene všechny ty možné ostatní citronové slazené ledové čaje dostupné na trhu. Po přelití do skleničky už tak jasná vůně citrónu není. Nevadí. A po napití? Necítím skoro nic. Výrazná vůně, nevýrazná chuť. Připomíná mi ráno uvařený zelený čaj, který v rychlosti po snídani zůstal nedopitý a večer po návratu domů na vás čeká vychladlý – ledový. Trošku jsem doufal, že by chuť mohla mít alespoň malinkou podobnost japonským ledovým neslazeným čajům, které mi loni tolik chutnaly. Bohužel tomu tak není. Pfanner Pure TEA Grean Tea chutná tak neutrálně až to štve. Rozhodně ale nemohu chuť kritizovat. Při letním dnu osvěží výborně a nemáte pořád ten nepříjemný pocit upíjet, jelikož cukry chybí. Zároveň ale není nic, čím by chuť vyčnívala a abyste si řekli "ten si příště zase koupím". Jak to ti japonci dokážou, že mají u svých ledových čajů vždy nějakou příchuť, jenž zaujme a chcete zase? Vybírají konkrétní druhy zeleného čaje a ty pak zpracovávají?

Vzhledově se tentokrát Pfanner drží při zemi. Jednoduchá chuť, jednoduchý obal. Na můj vkus až příliš. Hodně textů a písmen místo pěkného zobrazení zeleného čaje, i když nevíme jakého přesně, pravda. Zároveň ale etiketa určitě neurazí. Pfanner má na trhu silnou pozici a ti lidé, kteří u něho pracují vědí, co dělají. Bohužel česky si přečtete pouze zadní část etikety a to složení a nutriční hodnoty. Vše ostatní, zejména hlavní texty v čele, na vás mluví pouze v angličtině a němčině. Škoda. Jestli se nepletu, tak doposud všechny Pfanner nápoje, které jsme u nás ochutnali, mají tento problém. Nová litrová PET lahev z mého pohledu nemá zrovna sexy tvary a úzké víčko na závit představuje běžný standard. Celý obal má ale jistě kvalitní zpracování a ani na množství plastu se nešetřilo. Lahev se vám v ruce nemačká a dobře se drží. Pfanner mě tentokrát celkem překvapil a škoda až příliš neutrální chuti. A cena 35,- za litr nápoje...?

Složení: nálev ze zeleného čaje (pitná voda, zelený čaj), koncentrát citrónové šťávy, přírodní aroma.

HODNOCENÍ

Hodnotíme stejně jako ve škole (Jak hodnotíme).

 • Obal:2
 • Etiketa:2.5
 • Cena:3.5
 • Barva:1
 • Vůně:2
 • Chuť:2
 • Složení:1

Celkové hodnocení: 2.05

(Seznam dosud testovaných nápojů.)

Štítky:

Nesycené, Pasterace, Přírodní aroma

KOMENTÁŘE

grvatar
 • Komentář: 1
 • Autor: Jarda | 26.března 2018, 14:59

Na Pfanner Pure TEA jsem narzil v obchodě úplně náhodou a hodně mě zaujalo, že neobsahuje ani cukr ale ani žádná umělá sladidla. Z tohoto hlediska je chuť prostě super - poměrně výrazná, lehce nakyslá a osvěžující. Chce to pít chlazené až mírně podchlazené a třeba v horkém létě je to úplně dokonalý nápoj. Pfanner postupně přidal ještě další tři varianty tohoto nápoje a to ovocný čaj, černý čaj a bylinkový čaj.
Pro lidi, kteří do sebe nesmí nebo nechtějí ládovat cukr ani umělá sladidla vřele doporučuji.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion