Srpen alias desátý měsíc našeho blogu

Dne 3. září 2013, 13:59

Srpen alias desátý měsíc našeho blogu

Srpnový měsíc se toho moc nestalo a musim se přiznat – jsem rád, že léto končí. Všichni se vrátime ke strojům (ja od něj teda nevstal) a začne se zase makat a tvořit, pač tyhlety okurkový sezóny mě prostě neba.

Největší radost mám z článku o pasteraci. Konečně jsme začali přidávat texty o technologiích výroby a zpracování nealkoholických nápojů. Další článek mám připravený o aseptickém plnění. Postupně přidám informace o samotné výrobě syceného i nesyceného nealkoholického nápoje, jeho plnění (balení), etiketování a paletizaci. Podíváme se tak spolu do zákulisí celého procesu potravinářské resp. nápojové výroby. Nealkoholické.

Na přelomu července a srpna jsme byli ve višňovém sadu v jižních Čechách. Zajímalo mě, jak se vlastně ve velkém sklízejí višně. A vznikla z toho minireportáž o sklizni višní a výrobě višňové šťávy. Velice zajímavá zkušenost. Kromě zmíněného článku plného videí, jsem přidal na fejsbuky pár doplňujících fotek. Snad se mi ještě letos podaří domluvit se v Zemchebě na zdokumentování výroby jablečné přímo lisované 100% šťávy (moštu) resp. celého procesu zpracování jablek.

Z recenzí tento měsíc bych vyzdvihl hlavně čistou Pure Coco kokosovou vodu z Filipín. Špičkově zpracovaný produkt od plechovky přes etiketu až po samotnou chuť. Rozhodně doporučuji ochutnat. Také novinku na trhu jménem Sládkova Limonáda Originál musíte zkusit. Mně chutnala. Brzy otestujeme jablečnou verzi. Z netradičních přichutí přibyla tento měsíc první 100% švestková šťáva na vypito.cz od společnosti Fructal. Pozor na jeji projímavé účinky. Zkusil jsem i nějaké ty arabské nápoje – ovocný nápoj alWaha pomeranč a limonádu Kazouza 1941 s příchutí Tamarind. Na závěr mě dost zaujala vitamínová voda ze Slovenska Diva's VITALITY.

Po deseti měsících práce na blogu o nealkoholických nápojích obsahuje náš web vypito.cz 143 článků. Na prvním místě se drží Coca–Cola Zero (2103 shlédnutí). Máme ještě dva měsíce do první roční uzávěrky a pokud to takhle půjde dal, na prvních třech místech se v sekci "nejčtenější" umístí všechny Coca–Coly. Mimo jiné v srpnu lidé nejvíce zadávali do vyhledávačů heslo "rajčatová šťáva". Že by z důvodu sklizně rajčat? Hned pak "Coca–Cola light" a "Coca–Cola Zero složení". Tak to by bylo asi o srpnu vše. Jo a nedal jsem dnes zkoušku ze statistiky na třetí pokus...

Štítky:

Exkurze, Hodnocení

KOMENTÁŘE

Nejsou žádné komentáře

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Položky označené hvězdičkou jsou povinné. Webová adresa musí být ve tvaru www.vaseadresa.cz. Email nebude veřejně publikován. K zobrazení avataru je využívána služba gravatar.com


grinLOLcheesesmilewinksmirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank starelong faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmmmadangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool madcool cheesevampiresnakeexcaimquestion